Německo jaro 2010

Závěrečné setkání Projektu Comenius  2010


V březnu  zavítalo devatenáct studentů Gymnázia Jana Pivečky ve Slavičíně do naší partnerské školy Graf Friedrich Schule v Německu v malém městečku Diepholz.
Naši studenti zde měli mimo jiné možnost poznat partnerskou instituci, krásné okolí školy, místní významná místa a pokračovat v projektových aktivitách projektu Comenius News-mezinárodní spolupráce škol, na kterém se podílejí také anglická Highschool z Bexhillu, francouzská škola Lycée Jean Moulin, italská škola z Castellamare di Stabia a naše škola (toto pracovní setkání projektu Comenius bylo  podpořeno z grantu v rámci programu Celoživotního učení-Socrates).
Všichni jsme se setkali ve dnech 12.3. – 20.3.2010 v Diepholzu, kde nám byl připraven bohatý program od práce na projektu  až po návštěvu okolních měst jako Brémy, severomořského přístavu Bremerhaven, Osnabrücku a nedalekého Cloppenburgu. Tento rok naši žáci taktéž pobývali v rodinách, každý sám individuálně, což je výborné pro poznání zvyků a tradic dané země,  ochutnání výborné německé kuchyně, v neposlední řadě především pro komunikaci ať už v německém nebo v anglickém jazyce. Těší nás, že o naši spolupráci  zahraniční partneři mají zájem a chtějí, aby i po skončení projektu naše výměnné pobyty nadále pokračovaly. Už v květnu uvítá naše škola partnery z Francie a v červnu připravujeme ve Slavičíně návštěvu německých studentů.

                                                                                                               Mgr. Dana Račáková

Studenti gymnázia s paní Mgr. Urbanovou v Brémách    


FotogalerieFotogalerie

ředitelka GJP a SOŠ:

Mgr. Libuše Pavelková

č.ú.:28534661/0100;

ID datové schránky: eujut5b

tel.: +420 577 342 724
mobil: +420 739 641 829
mail: epodatelna@gjpsosslavicin.cz
Adresa: Školní 822, Slavičín
IČO: 46276327
Gymnázium Jana Pivečky Slavičín ©2006 - 2020
Cambridge P.A.R.K. SCIO Evropská unie Město Slavičín ROP