Bexhill jaro 2009

Bexhill jaro 2009

Ve dnech 20.-25.3. se uskutečnilo již 2. setkání projektu Comenius (dotován grantovou podporou Programu celoživotního učení). Zástupci zemí Itálie, Anglie, Německo, Česká republika a Francie se tentokrát sjeli v Anglii, v Bexhillu. Hlavním úkolem bylo natočit krátké videa na témata jako jsou školské reformy, volný čas, stereotypy, životní prostředí, aj. Z našeho gymnázia se setkání zúčastnili čtyři studenti a dvě profesorky. Nejenže jsme mohli poznat novou zemi, ale také mohli porovnat lidi různých národností.

Do Anglie jsme cestovali letadlem z letiště Bratislava a přistáli na londýnském letišti Luton. Pro nejednoho z nás to byl první let. Tamější nádherné počasí, které vydrželo po celou dobu pobytu, nás příjemně překvapilo a naladilo i přes únavu do dobré nálady. Před odjezdem z Londýna do Bexhillu se pak procházeli po krásně zeleném a rozkvetlém High Parku a neodolali také pohledu na Buckinghamský palác. V podvečerních hodinách jsme dorazili do Bexhillu,kde už na nás čekaly hostitelské rodiny, u kterých jsme měli zajištěno ubytování a stravu. Mě uvítala velmi sympatická anglická rodinka, která mi pobyt ještě více zpříjemňovala. Matka se starala o domácnost, otec pracoval v oblasti stavebnictví, 12tiletá  dcera Ema a 14tiletá dcera Megan se o mě starali jako bych patřila do rodiny. Vyzkoušela jsem u nich různé anglické pochoutky a nezanevřeli také na typickou večeři fish&chips. Ovšem také milovníkům čaje vřele doporučuji anglický čaj,který mi tam moc zachutnal.

Náš program nezahrnoval pouze práci ohledně Comeniusu, ale bylo pro nás připraveno i několik výletů. Navštívili jsme přístav Hastings. který jsme s průvodcem prošli křížem krážem. V městě Brighton jsme obdivovali The Royal Pavilion, což je exotický indický palác. Ale i přesto nejlepší výlet byl do hlavního města, Londýna. První zastávka byla u London Eye, ze kterého jsme měli jasný výhled do celého města. Pak jsme projížděli centrem kolem nejznámějších památek a náš zážitek dovršili v Tower of London, kde se pokochali nejen korunovačními klenoty.

Závěrečný den programu v Bexhillu jsme dokončili naše videa. Pak se na videa společně podívali a prodiskutovali případné dotazy. Nakonec jsme se všichni rozloučili u bowlingu, u kterého se každý příjemně pobavil.

Poslední den v Anglii jsme si vytvořili s profesorkami jasný cíl- podívat se na výměnu stráží u Buckinghamského paláce a navštívit Science Museum. Ani jednoho jsme nelitovali.

Myslím, že pro každého účastníka to byla dobrá další dobrá zkušenost. Každý jsme poznali novou kulturu, seznámili se s novými lidmi, se kterými se snažili o spolupráci a u toho všeho si zdokonalovali angličtinu.

A tak se loučím Anglie! Nádherný Londýn, červená telefonní budka, červený dvoupatrový autobus ,,double-decker“, Big Ben, anglický čaj…to všechno mi stále připomíná tento nezapomenutelný zážitek.

 


FotogalerieFotogalerie

ředitelka GJP a SOŠ:

Mgr. Libuše Pavelková

č.ú.:28534661/0100;

ID datové schránky: eujut5b

tel.: +420 577 342 724
mobil: +420 739 641 829
mail: epodatelna@gjpsosslavicin.cz
Adresa: Školní 822, Slavičín
IČO: 46276327
Gymnázium Jana Pivečky Slavičín ©2006 - 2019
Cambridge P.A.R.K. SCIO Evropská unie Město Slavičín ROP