Uhrovec září 2008

 

Projekt Uhrovec

                       

            Ve dnech 17. - 19. 9. 2008 se čtyři vybraní žáci ze třídy G – 3 (M. Windischová, A. Kramárová, P. Janota, M. Kaško) pod vedením Mgr. Marie Hrabinové účastnili projektu:,,Alexander Dubček – vedúca osobnosť obrodného procesu v roku 1968 – 40. výročie“ ve slovenském Uhrovci. Projektu se mimo jiné zúčastnili Poláci, Maďaři a místní Slováci.

            Program projektu byl velmi zajímavý. Ve středu nás přivítala starostka obce Uhrovec Ing. Zuzana Máčeková ve Společenském sále Domu kultury v Uhrovci, kde proběhla prezentace na téma Pražské jaro 1968 – Význam osobnosti A. Dubčeka. Byli jsme obohaceni i o rozhovory s vedením Společnosti A. Dubčeka např. Pavlom Dubčekom – synem A. Dubčeka a prof. Ivanom Laluhom – osobním přítelem A. Dubčeka. Ve čtvrtek jsme byli přijati zástupci Národní rady SR v Bratislavě. Tam jsme se mohli podívat i do míst, která obvykle vidíme jen v televizi, a to na schůzi poslanců. Pak nás čekal vydatný oběd na lodi, ale po Dunaji jsme se bohužel neplavili:-( Závěrem dne jsme stihli ještě návštěvu sekce veřejné správy Ministerstva vnitra SR, kde nás obdarovali upomínkovými předměty. V pátek nás přijali předseda Trenčínského samosprávného kraje MuDr. Pavol Sedláček, kde proběhl rozhovor na téma školství, hospodářský a sociální rozvoj kraje. Po zajímavé diskusi jsme se šli podívat na významné pamětihodnosti a kulturní památky Trenčína, mimo jiné i Trenčínský hrad a muzeum.

            Obědem náš třídenní projekt končí. Odvezli jsme si spoustu zážitků (v rámci projektu i pobytu stráveném v Hotelu Partizán) a obohatili si své vědomosti, ale především jsme navázali nové mezinárodní vztahy.

 

            Projekt byl pro nás velkým přínosem.


FotogalerieFotogalerie

ředitelka GJP a SOŠ:

Mgr. Libuše Pavelková

č.ú.:28534661/0100;

ID datové schránky: eujut5b

tel.: +420 577 342 724
mobil: +420 739 641 829
mail: epodatelna@gjpsosslavicin.cz
Adresa: Školní 822, Slavičín
IČO: 46276327
Gymnázium Jana Pivečky Slavičín ©2006 - 2020
Cambridge P.A.R.K. SCIO Evropská unie Město Slavičín ROP